Úspěšný příběh

Děti z přerovské ZŠ Svisle mají dobře našlápnuto

Dělejte v životě, co vás baví a plňte si své sny. To bylo hlavní sdělení naší přednášky na Základní škole Svisle v Přerově. Osmákům a deváťákům se v rámci projektu NašlápnuTO představil Filip Navrátil, manažer IN-HUB Přerov a Jan Tobolík, jednatel přerovského Sensia.

Pro Jana Tobolíka byla přednáška doslova návratem do dětství. Je totiž absolventem této přerovské základní školy. „Moc jsem se na tuto přednášku těšil. Na známé prostředí, které vidím po třiceti letech. Neskutečně jsem si to užil a nabilo mě to energií,“ řekl po přednášce Jan Tobolík. Zdůraznil, že poslední ročník základní školy je ideálním časem pro podněcování kreativity. „Děti se rozhodují, kterou střední školu si vybrat, jestli gymnázium nebo třeba raději na průmyslovku, kde si přičichnou k 3D tisku nebo technickým věcem. Proto je teď nejlepší čas, a proto tady jsme,“ doplnil.

Atmosféra byla skvělá, žáci reagovali na otázky a řada z nich uvedla, že nad podnikáním dokonce přemýšlí nebo je zajímá. „Společnost se rychle rozvíjí, mění se naše životní podmínky a my, jako vzdělávací instituce, se snažíme přizpůsobit. Proto klademe důraz na to, aby se v dětech podporovala a rozvíjela kreativita a aktivní přístup k životu. Různými projekty se to v nich snažíme podnítit a tato přednáška je jednou z inspirativních aktivit. Víme, že vzájemná inspirace vede k širokému rozvoji nápadů, myšlenkových map a žáky to nesmírně baví,“ uvedl ředitel školy Miroslav Fryštacký a doplnil, že vítá i to, že v Přerově vzniká IN-HUB.

Na přednáškách v rámci projektu NašlápnuTO žáky motivujeme k tvořivosti, hledání vlastní cesty i odvaze si plnit sny. Rádi podáme pomocnou ruku těm, kteří si v budoucnu nebudou na startovní čáře vědět rady

Naším cílem je žákům otevřít mysl a probudit v nich kreativitu. Chceme jim ukázat, že se sny mohou plnit, že mohou dělat to, co je v životě bude bavit a taky že jsme tady a můžeme jim na jejich startu v budoucnu pomoct

Filip Navrátil

Fotogalerie

Vaše příběhy

Digitalizace usnadnila Logaritmě práci i čas. Pomohl jim ICOK DIGI

V roce 2023 je to už patnáct let, co společnost Logaritma funguje na českém i zahraničním trhu. Její sídlo najdeme v Moravičanech na Šumpersku, v areálu, kde se v minulosti vyráběly komponenty pro obuvnický průmysl. O rok dřív se společnost zapojila do konzultačního programu Inovačního centra Olomouckého kraje ICOK DIGI, který jim pomohl s digitální transformací.

Vaše příběhy

Expertní konzultace ICOK PLATINN pomohla MyCellu do světa

Konzultační program ICOK PLATINN pomáhá firmám v Olomouckém kraji s jejich rozvojem i implementací inovací. Klíčoví jsou pro program špičkoví experti z různých oblastí, kteří firmě navrhnou a pomohou uskutečnit potřebné změny. Tentokrát se do programu zapojila přerovská společnost Sensio. Výrobce MyCella, světově unikátního hudebního nástroje vytvořeného na 3D tiskárně.

  • 1
  • 2